Bisiklet Life' a hoşgeldiniz - 21 Ekim 2017, Cumartesi

Frig Vadileri Bisiklet Turu 2015

Frig Vadileri Bisiklet Turu 2015

Frig Vadileri Bisiklet Turu 11-12 Nisan tarihlerinde Ayfonkarahisar’da gerçekleşecek. Bu bisiklet turu Unlimited Academy tarafından gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar otelde, çadırda ve köy odasında isteklerine göre konaklayabilmektedirler. Organizatörler şöyle belirtiyor: “Katılımcılarımızın çoğunluğu uyku tulumuyla Frig Kaya Yerleşimlerinde ya da çadırda konaklamaktadır. Uyku tulumu, mat ve çadırınızı yanınızda getirmelisiniz.”

 

Genel Bilgiler

Rota asfalt ve toprak yolların karışımından oluşmaktadır. Rota; katılımcıların pedal çevirmesi, fotoğraf çekebilmesi ve kültürel miras değerlerini tanıyabilmesi amaçlarına uygun biçimde, bütüncül bir yaklaşımla planlanmıştır. Katılımcı çantaları UA tarafından taşınmaktadır. Çevrenin korunması, güvenlik için, katılımcıların, pet şişe yerine su kabı taşımaları ve kask takması zorunludur. Frig Vadileri Bisiklet turu, teması gereği hem bisiklet hem de kültür turudur. Bu nedenle rota üzerindeki pek çok kültürel miras değeri üzerinde durup, fotoğraf çekilmektedir. Fotoğraf çekimleriyle geçen ara sürelerde bisikletçilerin hız ve sürüş tekniklerinden kaynaklanan süre farklılıkları eşitlenmektedir. Diğer bir ifade ile katılımcılar tempolarını kendileri belirlemektedirler. Bununla birlikte tur boyunca en hızlı tempoyu belirleme hakkı daima öncüye aittir. UA takımı sizlere tur buyunca öncülük ve artçılık hizmeti sunmaktadır. Turu yarıda bırakmak isteyen ya da zorunda kalanlar için araçlarla destek verilmekte.

 

Yemek Menüsü

Köylülerin kırsal kalkınmasına destek olmak amacıyla yemekleri onlar yapmaktadır. Rotadaki köy ve kasaba bakkallarından alış veriş yapılabilir, lokantalar kullanabilir. Vejeteryan menü seçenekleri için köylüler tarafından otlu gözleme pişirilecektir.

 

Teknik Servis Desteği

Tur boyunca bisikletleriniz için bakım, onarım, yedek parça hizmeti sunulacaktır. Bu hizmet ihtiyacınıza bağlı olarak ücretlidir. UA bu hizmet için yerel paydaşlardan destek almaktadır.

 

Detaylı bilgiler ve kayıt için Unlimited Academy websitesini ziyaret edebilirsiniz.

frig vadileri bisiklet turu 2015

Frig Vadileri Bisiklet Turu 2015 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz